stres yönetimi

Stres Yönetimi ve Duygusal Dayanıklılık Program İçeriği Online

Stresini yönetemeyen, enerjisini; enerjisini yönetemeyen, hayatını yönetemez.

Birçok hastalığın nedeni olarak gösterilen stresi yönetebilmek mümkün. Stresi yönetmek ve günümüzün yetkinliği ‘Duygusal Dayanıklılığı’ güçlendirmek için 6 seanstan oluşan kapsamlı bir program hazırladım.

‘Attan düşeni attan düşen anlar.’ Stresimi yönetmeye başladığımda hayatımı yaşamaya başladığımı hissettim diyebilirim.

Şimdiye kadar bir çok kurumun çalışanlarıyla buluşan programım, şimdi online genel katılıma açık olarak gerçekleşecek. Her seans 2 saattir. (herkes için uygunsa 15-30 dakika arası uzayabilir)

Bu programın farkı, bina inşa eder gibi programın yapılandırılması, davranış değişikliğine (3 temsil sistemine) yönelik bir sistematik uygulaması.

 

 1. Seans: TEMEL MODÜL:

  İnteraktif Tanışma, beklentilerin alınması, programın nasıl işleneceğine dair bilgilerin paylaşılması ve temel bilgiler. İnsan nasıl öğrenir, alışkanlıklar nasıl değişir? Stres nedir? Stres olunca bedenimizde neler olur?

 2. Seans: ZİHİNSEL BOYUT:

  Bu seansta beynimizi biraz daha konuşuyor, zihnimizin nasıl çalıştığına bakıyor ve stresi yönetmede kumanda masasını kullanmayı öğreniyoruz.

 3. Seans: FİZİKSEL BOYUT:

  Tahmin edemeyeceğiniz kadar çok önemli ve dolu dolu olan bir alan “Fiziksel alan”. Keyifli, günlük rutininize alacağınız basit tekniklerle, hayatınızın ritmini istediğiniz yönde değiştirebileceksiniz (nefes, postür, masaj, beslenme, egzersiz ve sürpriz konu).

 4. Seans: MANEVİ BOYUT:

  Biraz derin konulara girip, inançlarımıza, affetmeye, şükretmeye değineceğiz ve manevi konularda gerçek hikayelerle ruhumuzu besleyeceğiz.

 5. Seans: DUYGUSAL BOYUT:

  Duygular yönetiyor bizi. Bize yapışmış etiketlerle mi duygularımızı ifade ediyoruz, yoksa duygularımızın tanımlarını ve bedendeki hislerini ne kadar fark ediyoruz? Biraz Öfke konusuna gireceğiz. Buzdolabı yöntemini görmeniz lazım 🙂

 6. Seans : DUYGUSAL DAYANIKLILIK :

Bu seansta tüm zamanların istisnasız en iyi stresi yönetme şifresini açıklıyorum. Ben açıklamadan bulana bir koçluk seansı hediye 🙂

Ayrıca “stresimizi yöneterek nasıl duygusal açıdan daha dayanıklı hale geliriz?” sorusuna cevap arıyoruz. Daniel Goleman ve Brene Brown öğretilerinden paylaşım ve uygulamalarla keyifli bir sonlandırma yaparak programı bitiriyoruz.

 

Program içeriği Fatma Yıldız’a aittir. Kopyalanamaz.

Program; interaktif, başından sonuna aynı kişilerle devam eden, kendi içinde keyifli bir grup dinamiği oluşturmuş bir şekilde gerçekleşir.

Program içeriğinde okuma materyalleri, notlar, kitap ve film tavsiyeleri ve video paylaşımları olacaktır.

Program sonunda dijital sertifika verilecektir.

Program ücreti için iletişime geçiniz. info@fatmayildiz.com

 

Gündüz Program Tarihleri :

21-22-26-27 Ekim ve 02-03 Kasım saat 12:00 – 14:00

Akşam Program Tarihleri :

21-22-26-27 Ekim ve 02-03 Kasım saat 20:00 – 22:00

 

Kendinize yapacağınız bu harika yatırım için kendinizi kutlayın. 🙂

Sevgilerimle,

Fatma Yıldız

Tags:
,